"MAVİBONCUK 2001 yılında Mersin'de Osman ÖZDEMİR tarafından cam nazar boncuğu imalatı yapan bir firma olarak kurulmuştur. 10 Şubat 2008 de Maviboncuk Perakende bijuteri şatış şubesi Hastane caddesinde Yoğun bir ilgi ile açıldı." Sektörümüz çok hızlı moda değişimi yaşamaktadır. Bu sebeple değerli müşterilerimize daha yakın olabilmek için 01.11.2009 tarihinde Kuru çeşme şubemizi ve 01.12.2010 Tarihinde ise pozcu şubemizi faaliyete geçirdik .

"Maviboncuk; Bijuteri, Kozmetik başlıkları altında şuan 3 şube ile 10 binlerce çeşit ürün satmaktadır. Mersin de perakende satış yaparak günler binlerce kişiye hizmet vermektedir..."

VİZYON: Maviboncuk'un iddialı hedefi: Mersinde Pazar payını geliştirerek lider, yeni model ve ürünlerde aktif, diğer şehirlerde de geniş bir pazar yapısı oluşturmaktır.

MİSYON : Maviboncuk'un temel görevi: Müşteri odaklılık, müşteri memnuniyeti, her anlamda kalite ve çeşitlilik anlayışı ile bijuteri ve kozmetik perakende satışı yapmaktır. Çalışan personelin verimliliğini artırıcı faaliyetlerde bulunmak, onların daha nezih ortamda çalışmalarını sağlamak en tabi görevidir. Bijuteri sektörünün gelişimine paralel olarak dünyadaki moda değişim hızı giderek artmaktadır, sektörümüzde her ay moda değişimi yaşanmaktadır. Maviboncuk yeni trende her zaman olduğu gibi bugün de uyum sağlayarak aylık değişim gösteren moda rüzgarını takip etmekte ve siz değerli müşterilerimize en iyi ürünleri sunma gayretini göstermektedir.